Gerçeküstü mü?

595 1024 Armağan Portakal

Sürrealizm yani gerçeküstücülük. İlham verenlerim bol olsun, yazdım ufak ufak… Bağdaştırmayı boşverin çünkü gerçeküstü!! Zihninizde canlandırın bakalım…

Vekil Milleti

Erkek. Omuzlar dar. Alçak boylu. Siyah ceket giymiş. Bedenine büyük. Kendi almamış, ona verilmiş. İnce kollarına uzun geliyor. Kocaman ayalı, kalın kemikli ellerini örtecek kadar uzun değil. İki balyoz sarkıyor sanki kol yerine. Bacaklarına yapışmış, hazırol vaziyette bekliyor. Kravat, özensiz. Daha doğrusu bir kere bağlanmış da, her gün gevşetilip vestiyere, kement gibi atılıyor. İşe gelirken yağlı urgan gibi boynuna geçirip, sıkıyor.

Yüzü yok. Bembeyaz deri parçası. Ağız yerinde delik, içine bir kaç dolar sıkıştırılmış. Konuşmasına gerek yok ama emirleri duyması şart. Bu yüzden kulakları file benziyor. Saçları kazınmış ve kafatası açık. Beyin olacak yeri nükleer santral kuleleri ve gökdelenler zaptetmiş. Kirli duman tütüyor.

Ayakları, hobbitlerden kat kat büyük. Ayakkabısız ve çorapsız. Etli parmaklar vantuz gibi yapışıyor zemine. Bacakları çıplak. Pantalon yok. Külot yok. Penis yok. Yerinde bir tane göz var. Dünyayı o hizadan görüyor ve orada hissettiği kadar sanıyor.

Armağan

Mayıs 2015

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.