Masanı Kendin Boya!

1024 768 Armağan Portakal

Ahşaptan anlayan, keresteci ve zanaatkar dostlarınız olmalı. O zaman gönlünüzdeki tasarımları gerçekleştirebilirsiniz. Üç kuşaktır mobilyacılık yapan Akbeniz’i söylerim hemen. 1997 yılında evlenirken yaptırdığımız salon, yemek ve yatak odası takımları arızalanmadı bile. Zarafet ve kalite hem kendilerinde, hem de işlerinde.

İzçam Kerestecilik ve palet tahtalarından ev eşyası tasarlayıp üreten kuzenim Volkan Toper‘i ham ağaç işlemeci olarak tarif edebilirim. Hayalini kurduğum, vitrinlerde bulamadığım, gönlümdeki tasarımları gerçekleştirdiler. Fonksiyonel ufak ev eşyalarından, sedirlere, çamaşır kasasından, masalara, üretim tezgahlarından, tel dolaba kadar neler neler ürettik!

Herşeyi hazır almak hoşuma gitmiyor. Elim değsin, terim damlasın istiyorum. Boyası da gönlüme göre olsun isteyince, kapı kapıyı açtı Haldun Şimşir’e ulaştım. Kibar, tatlı dilli bir insan Haldun bey, kimya mühendisi. Boya şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmış. Emekli olmuş. Butik diyebileceğim bir iş yapıyor. Yurt dışından ahşabı koruyan, doğal bazlar getirtiyor. İster bir resimle, ister sözlü olarak hayalinizi anlatıyorsunuz. Yanınızda ahşap örneğiniz olmalı. Deneme sürüşler olacak. Rengi bulana kadar çalışıyorsunuz. Buldunuz mu? Size özel karışımı hazırlıyor. Sıra uygulamaya geliyor. Onu da video ile anlattım. Buyrun, beraber izleyelim:

İletişim için:

İzçam Kerestecilik: Seferihisar, 0232 743 28 78

Volkan Toper: Seferihisar, 0532 723 35 23

Haldun Şimşir: Yeşillik Caddesi, No:230, 423 Karabağlar, İzmir – 0232 253 75 96

 

3 comments
  • H.Haldun Şimşir
    REPLY

    Sevgili Armağan hanım,
    Videoda görülen başarılı ”kendin yap” uygulama ve güzel sonuç için sizi kutlarım.
    Kullanılan malzemeler ile ilgili bir düzeltme yapmama izin verirseniz : Kullanılan Konsantre Ahşap Renklendirici ve Mobilya Verniği maalesef doğadan gelen anlamında ”doğal” malzemeler değil ,insan yapımı anlamında ”sentetik” malzemeler.Ancak bu yeni nesil ürünler ”Su Bazlı”.Yani üretimlerinde su ile bağdaşabilen,suda eriyen,dağılan girdiler kullanılmaktadır.Su ile inceltilebilir ve yıkanabilirler.İçlerinde çok az Organik Uçucu Madde (VOC) bulundururlar.Bu yüzden hem uygulayıcıya hemde doğal çevreye çok az zarar verirler.Profesyonel kullanım için de uygun olmakla birlikte özellikle amatör kullanım için önerilir.Bilgilerinize sunarım. Haldun Şimşir

Leave a Reply

Your email address will not be published.