Çizgilerle 20. Yıl Özel Hediyesi

577 1024 Armağan Portakal

Özel bir hatıra barındıran günler ya da olaylar ya da kişiler için size iki önerim olacak demiştim.  İlki fotoğrafla anlatılan bir hikaye idi. Bu önerim de çizgilerle anlatım.

Freelance olarak sosyal medya ve iletişim danışmanlığı yapan arkadaşım Deniz (Çakmakçı) ile bu yaz laflıyorduk. Enteresan işler biliyor. Simge’den sayesinde haberdar oldum. Hemen telefon açtı, hattın iki ucunda seslerimizle tanıştık. O zaman kafama koymuştum, özel ve sürpriz bir hediye tasarlamayı, bunu da Simge Üngör (simgeungor.com) ile yapmayı.

Bana bir mail attı. Sorular, sorular. Yapacağı çalışma için ip uçları elde etmeye yönelik. Yanıtladım. Aslında biraz soruların dışına çıkarak, vermek istediğim mesajın anılarına yönelik hikayeler yazdım. Fotoğraflar yolladım.

Simge çalışmaya başladı. Geçen hafta çalışmasını tamamladı. Whatsapp’tan yolladığında, heyecanla açtım. 20 yıla dair anlattıklarımı öyle güzel anlamış, öyle noktaları yakalamış ve öyle güzel çizgiye dökmüş ki. Çok sevdim. Bazı anlar var, bakan ne olduğuna anlam veremez ama Fatih’e de bana da derinden hikayeler getirir.

İnsan çalışkan ve yaratıcı fikirlere sahipse, cesareti de varsa elinden neler gelebilir neler! Simge de böyle biri. Web sitesinde “Kalemin ucunda anılar” diye çok güzel ifade etmiş. Fatih’e sürpriz olarak tasarlanan bu çalışma, kripto gibi. Yirmi yılımızın içindeki kilometre taşları. Bakalım önümüzdeki yıllar neler yaşatacak bizlere… Ve gelecek yirmi yılın sonunda yanına nasıl bir kripto asacağız…

Güzel anılarla dolu bir ömrümüz olması dileklerimle,

Bu hatıraları iğneyle kazıyarak, somutlaştıran Simge’ye yürekten sevgilerimle,

Teşekkürler,

Eylül 2017

Armağan

 

İletişim:

Simge Üngör, Adres: balat mah. yıldırım cad. no:31-b fener-fatih
Telefon: 0.530.104 01 20
Email: info@simgeungor.com

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.