Fatih Portakal ve “ses”SİZ

1024 768 Armağan Portakal

13 Mayıs 2012…

Günlerden pazar…

Saat 15.00…

Kocaeli 4. Kitap Fuarı…

Bu yazıya başlamak kolay olmadı. 15 yıllık hayat arkadaşımı, bugün imza töreninde izlerken O’nun ne kadar doğal bir insan olduğunu tekrar fark ettim.

Doğallığının samimiyetini ben biliyordum ama ekranın camından bunca yıl izleyicilere kayıpsız ulaştığını bir kez daha anladım.

Son zamanlarda bolca sıfat ve etiketle toplumda öteki-beriki diye ayrıştırılan gruplara inat herkese yakın olmayı başardığını da…

Haklıdan yana, haksızı eleştirerek, fakat mutlaka odağına sadece ve sadece insanı koyduğu için herhangi bir sınıf ya da gruba sığmayacak yürekte olduğunu bir kez daha gördüm.

Bugün, standa gelenler Türkiye’nin ta kendisiydi. Her yaş, her cinsiyet, her görüş, hatta her futbol takımı taraftarı herkes dostlukla yanındaydı.

Bu nokta gerçekten çok önemli. Görevini yerine getirirken, haberleri hazırlarken, yaptığı işin tam merkezine sadece insanı koymayı başaran Fatih, yazdığı kitabının da tam merkezine yine sadece insanları koydu ve içimizden canlı hikayeleri paylaştı.

“ses”SİZ, tam bir Fatih Portakal haberciliği tadında. Sorgulayan, gri nokta bırakmayan, meselenin etrafından değil tam kalbinden geçebilen, farkında olmadığımız ama bize çok yakın gerçekleri gün yüzüne çıkaran bir kitap. Elbette, yazım sürecinde parça parça okumuştum ama kitap halinde elime alıp sayfaları çevirmeye başladığımda ben de çok heyecanlandım, arkadaki sayfada ne var diye meraklandım, “evet doğru ya! Tabi ya!” diyerek, bir çırpıda sonuna ulaştım.

Ve bugün, birbirine iyi kenetlenmiş sağlam bir ekibin eseri olan “ses”SİZ ilk imza töreniyle ortaya çıktı. Kocaeli 4.Kitap Fuarı’nda Postiga Yayınevi standında, gelen her konuğuna özel ilgi gösteren Fatih, gelecekteki kitaplarına ilham veren hikayelerin de sohbetini yapmaya başladı.

Hayat böyle işte. Yaptığınız işten keyif alıyorsanız, noktayı koymanız olası değil. Hep virgülle bağlayacak, bir sonraki adım için kapıyı aralık tutacaksınız.

Sevgiyle,

Armağan Portakal

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.