CEREN TUR

372 209 Armağan Portakal

ESASTA KALMAK!
İstanbul’dan İzmir’e ya da İzmir’den İstanbul’a gidişlerimde Akhisar’a yakın, yolun her iki tarafında var olan mola durağım bir benzin istasyonu. Arabayı park ettikten sonra sıradan bir benzinci olmadığını idrak etmek an meselesi. Ege kıyılarına özgü bir eve ve bahçesine geldiğini sanıyor insan. Tertemiz ve mis kokulu. Çok lezzetli ve güleryüzlü. Aksessuarlar özgün ve el yapımı. Pudra renkleri, zeytin dalları… Büyük bir şehrin, pahalı caddesindeki şık cafeyi anlattığımı sanıyorsunuz ama hala benzincideyim.

Ceren Tur’da mutlaka mola verir, kahvemi ya da öğle yemeğimi alarak bedenimi ve ruhumu şarj ederim. Madem ki bu kadar etkileniyorum, benim gördüğüm güzellikleri, başarı hikayelerini sizler de bilin diye paylaşmak istiyorum.
Son gelişimde sahipleri Mehmet bey (Kalbuz) ve kızı Cansu ile tanıştım ve sohbet ettim. Karşımda işletmeden çok felsefe, işletmeciden ziyade öze dönmeye çalışan insanlar buldum.

Akhisar Gelenbe yolu arasında böyle bir hizmet için derdiniz neydi? 30 yıllık işletmenizi bu hale nasıl getirdiniz? diye sordum, anlattılar. Yazımı kendilerinin sözleriyle tamamlayacağım. Çünkü, bu fikrin özünü, esasını en iyi onlar ifade edecek.

“Aslında dert diye bir şey değil. Biz felsefe olarak şekil değil ESASta kalmayı hedefleyen bir aileyiz. Bunu yaşamaya çalıştık ve göstermeye niyetlendik. Sizin dediğiniz gibi başkaları da görsün, paylaşsın düşüncesiyle maddiyattan ziyade manevi pozisyonda kalmaya hep önem verdik. Bu yolda ilerleme kararındayız. ÇOK değil ama. ÇOK, çok kötü bir şey bizim için. YOKluk gibi kötü. KARARda kalmak lazım. Hem yaşam olarak, hem de iş olarak. Mücadelemiz bu amacı taşıyor. Özümüz, esasımız zaten bu. Ebeveynlerimiz bize aşılaşmış ki aradık ve bir yerde de ESASla karşılaştık.”

Bu tesis evleri olmuş. Aylarca oturup, üzerine toplantılar yaparak ilerledikleri bir planları yok. İnandıkları fikirlerden yola çıktıkları, uçuca ekledikleri işler. Büyümek, şubeleşmek fikrine tamah etmiyorlar. ŞEKİL değil ÖZle ilgileniyorlar. Huzurlu ve sağlıklı yaşamlarına devam ederek, ESASta kalmak istiyorlar.

Bu yüzden bir mola yerinden çok öte, gerçekten dinlendiğiniz, gerçekten lezzetli yemekler yediğiniz, gerçekten doğal ürünler satın alabileceğiniz, tertemiz tuvaletleri olan, güler yüzlü hizmetle yol yorgunluğunuzu atabileceğiniz, uzak mesafeleri ödüllendiren özel bir yer Ceren Tur…

Özünde iyi işlerin çoğalması ve ilham vermesi dileklerimle,
Armağan Portakal

İletişim için:
www.cerentur.com.tr
0 236 598 82 25

10 comments
 • Özcan Bengü
  REPLY

  Bu yazınızı zevkle okudum. Yıllarca İstanbul-İzmir-Bodrum arası seyahat eden biri olarak, gidiş ve dönüş yolculuklarımda molalarımı hep bu tesislerde verdim. Önceleri İzmir-İstanbul istikametindeki tesiste başladım mola vermeye, şimdi de İstanbul- İzmir istikametindeki, daha sonra açılan tesislerinde mola veriyorum. Bu yolu kullanan bütün tanıdıklarıma da tavsiye ediyorum. Ceren Tur Butik bir tesis olma özelliğine sahip, emeği geçen herkesi kutlarım. Shell amblemi altında böyle bir tesisin olmasından dolayı, Shell firması diğer istasyonları için , Ceren Tur’u örnek almalıdır.

 • Fatma Demirkapan
  REPLY

  Ben yıllardır İstanbul İzmir hattında yolculuk yaparım bu kadar güzel, bu kadar şirin bir yer görmedim. Servis, ambians herşey on numaraydı. Sanki yolda arkadaşımın evine konuk olmuşuz gibi zevkle oturduk. Emeği geçen herkese teşekkür eder, yolu geçen herkezin uğramasını tavsiye ederim.

 • Pembe Çevik
  REPLY

  9 Ağustos 2016 İzmir e doğru geliyorum. Çok mutluyum Ceren tura uğrayacağım. Ama oda ne. Tuvaletler berbat 🙁 Niçin bu kadar güzel bir isletmede istikrar saglayamiyoruz. Hala midem bulanıyor

 • seln
  REPLY

  Gerçekten mükemmel bir tesis. her ne kadar temizlik İmanımızda olsa da yolculukta tuvalet söz konusu olunca halimiz içler acısı. Ceren tur sahiplerinin önünde saygıyla eğiliyorum. Bir benzinlik tuvaleti nasıl olur da buram buram beyaz kalıp sabun kokar? Ve her yer parıldar? Emeğinize teşekkürler…👏🏻 Bence markalaşarak her yere yayılmayı hakediyorlar… Böyle işletmeleri tanıtmada verdiğiniz yer için de size teşekkürlerimi sunuyorum…

Leave a Reply

Your email address will not be published.